In vitro i Medjugorie nasz komentarz – Przeżuwanie Wiary odc.2

Tym razem na patelnie bierzemy temat przegłosowanej przez Sejm ustawy o in vitro. Procedura w której uśmierca się dzieci jest niezgodna z Polskim prawem. W świetle pol­skiego prawa życie ludzkie ma rangę wartości zag­waran­towanej przez Kon­sty­tucję. W art. 38 tegoż doku­mentu czy­tamy: „Rzecz­pospolita Pol­ska zapew­nia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”[2]. W treści przepisu nie znalazł się zapis doty­czący nakazu prawnej ochrony dziecka poczętego od poczę­cia do nat­u­ral­nej śmierci, jed­nak orzecze­nie Try­bunału Kon­sty­tucyjnego z 28 maja 1997 roku pod­kreśla, iż wartość życia ludzkiego jako dobra chro­nionego kon­sty­tucyjnie nie może być zależna od etapu roz­woju. Życie ludzkie winno być szanowane i prawnie chro­nione od momentu poczę­cia[3].

Odnosimy się także do gorącego kościelnego tematu objawień w Medjugorie._maryja

In vitro i Medjugorie nasz komentarz – Przeżuwanie Wiary odc.2

2 uwagi do wpisu “In vitro i Medjugorie nasz komentarz – Przeżuwanie Wiary odc.2

 1. Magdalena pisze:

  Powinniscie sie nam przedstawic. Kim jestescie, w co wierzycie, skad mowicie ? Czy jestescie katolikami?
  Wypowiadajac swoj poglad, ze SMSow od Matki Bozej nie potrzebujemy okazujecie swoja wielka pyche i brak wiary w rzeczy nadprzyrodzone, w rzeczy niewidzialne.
  Ciekawe co powiecie kiedys Matce Bozej, albo co powiecie Jej Synowi Jezusowi Chrystusowi? Macie pewnosc, ze Matka Boza ma zamkniete usta? Odwazni jestescie, albo zupelnie niewierzacy.

  Polubienie

  1. Każde objawienie prywatne nie jest obowiązkowe do wiary i Maryja jak ją spotkamy powie „dobrze że słuchaliście kościoła”. Także nawet nie muszę wierzyć w objawienia w Fatimie i nie będzie mi to szkodzić w zbawieniu 🙂 Osobiście nie mam pewności co do prawdziwości objawień w Medjugorie, jest wiele przesłanek za ale i kilka przeciw, dlatego idę za stanowiskiem Kościoła Powszechnego i Katolickiego – nie należy propagować tych objawień. Jak są prawdziwe to Bóg je obroni przed zapomnieniem. Mam tak wielkie bogactwo objawień zatwierdzonych, że nie muszę się skupiać na niepotwierdzonych. Co do przedstawienia to czynimy to w odc.1. Co do SMSów to mówię o słowach Jamsa Maniacala, on nie podaje dokładnie o jakie objawienia chodzi, swoją drogą trwa kilkaset objawień Maryji i pewnie o to chodzi, że 90% jest fałszywa. Jezusa mam objawionego w każdej eucharystii w każdym kościele i to ma być przesłanie dla nas. Pozdrawiam Magdaleno!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s